Uncategorized

komu się udało- wpisujcie się! Niepłodność Forum dyskusyjne Gazeta pl

komu się udało- wpisujcie się! Niepłodność Forum dyskusyjne Gazeta pl

Organizacji sztabu z ramienia PK byli dr hab. Jarosław Malara z Wydziału Inżynierii Lądowej, a na jego czele od lat stoi Leszek Olejarczyk, który swoją przygodę z WOŚP zaczął w drugiej połowie lat 90., gdy wraz z rodzicami brał udział w kwestowaniu. Nominalna najwyższa średnia prędkość przepływu powietrza w tunelu to  30 m/s. Naukowcy Politechniki Krakowskiej stanęli w szranki z największymi koncernami motoryzacyjnymi świata i przystosowali tłokowy silnik spalinowy do zasilania wodorem. Swoje  innowacyjne rozwiązanie zespół wynalazców z Katedry Pojazdów Samochodowych Politechniki Krakowskiej pod kierunkiem prof. Marka Brzeżańskiego zaprezentował po raz pierwszy publicznie  29 stycznia 2024 r.

Za nami I etap konkursu „O Złoty Indeks PK”. Finał 26 lutego

Podczas nadzwyczajnego posiedzenia Senatu Politechniki Krakowskiej w Teatrze im. Nieznane karty z historii Politechniki, zwarte w rodzinnych kronikach, Plinko z szybkimi wypłatami odkryją członkowie rodziny Stella-Sawickich, wnukowie założyciela uczelni Izydora. Otwarta zostanie wystawa fotografika Jana Zycha, od kilkudziesięciu lat kronikarza dziejów uczelni. Wiosną fotograficzna opowieść o Politechnice przeniesie się w przestrzenie miasta. Trafiła na Politechnikę po wybuchu wojny w Ukrainie, gdy zmuszona była szukać bezpiecznego miejsca do pracy naukowej poza swoim krajem.

Politechnika podpisała porozumienie o współpracy ze Społecznym Komitetem Odnowy Zabytków Krakowa

Studentki z Politechniki Krakowskiej wspólnie z dr. inż. Tomaszem Makowskim opracowały książkę pt. Praktyczne przykłady”. Licząca 175 stron publikacja została wydana przez Wydawnictwo Naukowe Helion. Poradnik wyjaśnia, jak zrozumieć modelowanie 3D przy użyciu nowoczesnego oprogramowania. Możliwości nowego laboratorium dydaktycznego wykraczają poza obszar modelowania informacji o budynku. Zainteresowanie aparaturą sali VR wyraziły już władze Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PK.

Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju oraz nagrody „Naukowiec Przyszłości” i R&D Impact dla badaczy z PK

  • Byli też studenci gospodarki przestrzennej, geoinformatyki.
  • Proponują użycie sieci metaloorganicznych (Metal Organic Frameworks, MOF) jako nośników leków z grupy tzw.
  • Cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych Operational Technology spoczywa więc ogromna odpowiedzialność, a wiedzę i kompetencje w tym obszarze niełatwo zdobyć.

Podejmujemy już wspólne inicjatywy, a zawierając strategiczne partnerstwo wznosimy naszą kooperację na wyższy poziom – zaznacza rektor PK prof. Andrzej Szarata. – We współpracę zaangażowani będą przede wszystkim nasi eksperci z Wydziałów Inżynierii Lądowej oraz Inżynierii Materiałowej i Fizyki. Ta dobra praktyka przyczyniła się do podjęcia wspólnych działań m.in. W zakresie promowania doktoratów wdrożeniowych, poszerzania oferty badawczej dotyczącej m.

Inna, planowana funkcjonalność opracowywanej platformy VR pozwoli na wirtualne eksplorowanie urządzeń poprzez ich „rozcięcie” i obserwację procesów zachodzących w środku, co praktycznie nie jest niemożliwe w rzeczywistych warunkach. Warto podkreślić, iż platforma VR będzie działać w otwartym środowisku, w którym każdy użytkownik po dokonaniu rejestracji będzie miał dostęp do materiałów. Zadanie przygotowania platformy zostało powierzone specjalistom w zakresie technologii immersyjnych z VOXEL Research Lab na Politechnice Łódzkiej, a także uczonym z DigiMedia (Uniwersytet w Aveiro), w obszarze technologii interaktywnych. Utworzone materiały edukacyjne i szkoleniowe dla studentów i nauczycieli akademickich oraz platforma VR będą docelowo testowane na każdej z uczelni wchodzących w skład konsorcjum. Początkiem powstania węgierskiego było zgromadzenie studentów w Budapeszcie, które odbyło się 23 października 1956 roku.

Publikowane są one przez organizację Quacquarelli Symonds (QS) (do 2009 r. wspólnie z „Times Higher Education”). Portfolio rankingów uniwersytetów QS World University Rankings jest jednym z najpopularniejszych na świecie źródeł danych porównawczych na temat wyników uniwersytetów. Pomysłodawcą turnieju był mgr Mateusz Śrutowski, trener sekcji siatkówki mężczyzn. Celem memoriału jest uczczenie pamięci Zbigniewa Kuci, który przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji Politechniki Krakowskiej. Był on także wspaniałym dydaktykiem i członkiem Akademickiego Związku Sportowego.